Виховна година на тему:«Держава.Суспільство. Особа. »
Антикорупційний виховний захід. Круглий стіл ,Клас: 9 -11
Презентація :Сказать корупції - ні
Будь обережним з незнайомими знахідками
(усний журнал для учнів 8-х класів)
. Мета: поглибити знання учнів про Україну як незалежну державу,
про
державну символіку України – герб,
прапор, гімн, про рослинні
символи та народні обереги;
сприяти глибшому вивченню історії
свого народу, його традицій,
звичаїв;
розвивати вміння висловлювати власні
думки;
виховувати почуття патріотизму, національної
гідності, любов до
рідної землі, повагу до батьків,
історичних та культурних надбань
українського народу.
Обладнання: Місце проведення
«Краєзнавчий музей»; державні символи України, Конституція України, вишиті
рушники, квіти для українського віночку, композиція «Без верби і калини нема
України»; сторінки усного журналу, мультимедійна презентація, відео фрагменти,
музичне оформлення.
Учитель 1. (На фоні ліричної
мелодії, слайд №1)
… Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не
тямлю, що воно за диво, -
Оці степи, це
небо, ці ліси,
Усе так гарно,
чисто, незрадливо,
Усе як є –
дорога, явори,
Усе моє, все
зветься Україна.
Така краса,
висока і нетлінна,
Що хоч спинись
і з Богом говори…
Учитель 2. Доброго
вересневого дня, шановні учні. Радо
вітаємо вас із початком нового навчального року і бажаємо здоров’я,
миру, творчості, наснаги, успіхів у
навчанні.
Учитель 1.
Ми
зібралися сьогодні з вами на традиційний тематичний урок і пропонуємо разом
погортати сторінки усного журналу «Чим може пишатися українець!», щоб поглибити ваші знання про Україну як незалежну державу,
про державну символіку України – герб, прапор, гімн, про рослинні символи та народні обереги; сприяти глибшому вивченню
історії свого народу, його традицій, звичаїв; виховувати почуття патріотизму,
національної гідності, любов до рідної землі, повагу до батьків, історичних та
культурних надбань українського народу.Місце зустрічі
обране у нашому місцевому краєзнавчому музеї,
який оновився завдяки піклуванню місцевої громади та шанувальникам історії
рідного краю.
Учитель 2 (Слайд №2)
Повітря, яким дихає людина, земля, на якій він живе,
сонце, що дарує тепло, мати, яка подарувала життя, - без цього людині просто неможливо
жити, але серед усього найзаповітнішого є у людини Батьківщина. Це місце, де
він народився і живе. «Україна – наша
рідна країна» -ми маємо пишатися цим і таку назву має наша перша сторінка
усного журналу.
Учитель 1.
Древня легенда розповідає, (слайд 3) що на світанку нашої
Землі Бог оглядав творіння рук своїх, і, натомившись, вирішив
перепочити. Земля, де опустилися Бог з ангелами, була вельми багатою на сонце,
звірів та пташок. А найбільше сподобалися Богові люди того краю. До якої хати
не заходив Він зі своїми супутниками, - всюди їх зустрічали хлібом та сіллю.
Так сподобалася Богові та місцина, що Він став часто сюди навідуватися зі
словами: «Рушаймо у край!»
Кажуть, що з того і пішла назва нашої держави – «Україна». (Слайд 4)
Кажуть, що з того і пішла назва нашої держави – «Україна». (Слайд 4)
Учитель 2.
Пропоную
провести невеличкий бліц-турнір, щоб згадати деяку цікаву інформацію про
неньку-Україну (Слайд №5)
(Учитель читає
запитання, а учні говорять відповіді)
1.
Столиця України.
(Київ)
2.
Що означає слово
«козак»? (Вершник, вільна людина.)
3.
Козацький човен.
(Чайка)
4.
Найвідоміша
козацька страва. (Куліш.)
5.
Кому не дозволялося
заходити на територію Запорозької Січі? (Жінкам.)
6.
Обрядовий хліб,
який печуть на Великдень. (Пасха)
7.
Найвища гора
України. (Говерла)
8.
Найвідоміший
футболіст України сучасності. (Андрій Шевченко)
9.
Грошова одиниця
України. (Гривня)
10. Приміщення, в якому жили козаки. (Курінь)
11. Колір прапора України. (Блакитно – жовтий)
12. Розписані великодні яйця. (Писанки)
13. Найбільше озеро
України. (Синевир)
14. Зібрані цього дня лікарські трави вважаються найцілющими. (Свято Івана Купала)
15. Скільки страв повинно бути на столі у Святий вечір?
(Дванадцять)
16. Хто з українських письменників узяв собі псевдонім –
назву своєї національності. (Леся Українка)
17. На території якого материка розташована Україна?
(Євразія)
Учитель 1.
Молодці, діти. Кажуть, нема життя
без України, бо Україна - це мати, яку не вибирають, бо Україна - це доля, яка
випадає раз на віку, бо Україна - це пісня, яка вічна на цій землі. Наша
наступна сторінка – «Історична» (Слайд №6)..Мудрі люди кажуть, що той хто не знає історії, той не має
майбутнього Як можна не пишатися нашим козацтвом, його дух
зберігається нащадками.Як можна не пишатися народом, який під час голодоморів
не втратив жаги до життя, зберіг гідність та культурне надбання нації. Як можна
не пишатися тим, що в часи Радянської влади народ зберіг свою неповторність та
самобутність, розплачуючись перебуванням у тюрмах, а іноді життям.
Багатовікова історія українського
народу, народу-великомученика, на долі якого було досить лиха... Майже кожне
століття, як свідчать джерела, розпочате голодними роками, наслідками епідемій,
спустошливими війнами, чужоземними навалами. З XV століття, з часів козаччини,
почалася національно-визвольна боротьба за побудову незалежної самостійної
держави. Але шлях до незалежності був тяжкий і тернистий. Важко назвати країну,
яка б пережила те, що пережила Україна за більш ніж пів-тисячолітнє поневолення
(1240 - 1991 р.). Земля українська пам’ятає
Золоту орду і Дике поле, існування
могутньої Київської держави Володимира Великого та Ярослава Мудрого, Запорізьку
Січ і величних гетьманів, Українську Народну Республіку і коричневу фашистську
чуму, Декларацію про державний суверенітет і Акт проголошення незалежності у
1991-му, Помаранчеву революцію 2004 року і Революцію гідності, що призвела до
політичних та суспільних змін в Україні, подвиги українців в усі часи, коли
вони захищали рідну землю.
Одна у людини рідна мати,
одна і Батьківщина. Міцно любили і
люблять свою вітчизну українці. Вони склали про неї багато балад і пісень,
хоробро захищали її від усіх ворогів. А чи знаєте ви..
Вікторина (Слайд №7)
1.
Як називалась перша
слов’янська держава? (Київська Русь)
2. Хто був першим гетьманом України? (Байда Вишневецький)
3. Коли країна проголосила свою незалежність? (24 серпня
1991 року).
4. Хто такі козаки-характерники? (цілителі, віщуни,
екстрасенси)
5. Якої віри були козаки-запорожці? (православної)
6. Який народний танець є і бойовим мистецтвом козаків?
(гопак)
7. Герб України (тризуб)
8. Кущ, рослинний символ України (калина)
9. Автор слів гімну України (Павло Чубинський)
10.
Основний закон України (Конституція)
Учитель 2. Ми живемо у незалежній демократичній державі. Як і кожна
держава, Україна має свої державні символи.
Наступна сторінка «Наші
символи» (Слайд №8). Отже, чи знаєте ви…
- Знак, що символізує владу
держави? (Герб.)
- Найголовніша пісня країни. (Гімн.)
- Символ міцності та незалежності держави
(Прапор.)
- Коли була
прийнята Конституція України, де
зазначили державні символи? (28 червня
1996р.)
(Слайд №9)
Ст. 20 «Державними символами України є Державний прапор
України, Державний герб України, Державний гімн України.»
- Що таке прапор? (Це
офіційна емблема держави, що символізує суверенітет.)(Слайд №10- прапор)
- Коли відзначають день Державного прапора? (23 серпня)
- Що являє собою національний прапор
України? (Прямокутне полотнище, яке
складається з двох різних за шириною, горизонтально - розташованих смуг:
верхньої - синього кольору, нижньої жовтого кольору.)
- Що означають ці кольори? ( Жовтий - колір пшеничної ниви, зерна, що дає
життя всьому сущому на землі. Це колір жовтогарячого сонця, без ласкавих
променів якого не визрів би хліб. Блакитний - колір ясного, чистого, мирного
неба.)
(Слайд №11- герб)
- Малий герб України виглядає як ….(золотий тризуб на синьому фоні.)
- Тризуб символізує … (спорідненість поколінь, мир і творчу працю.
Це символ відродження Батьківщини, її традицій, продовження славних сторінок
нашої історії. Тризуб трактується як символ княжого роду, символ влади над
трьома світами, схематичне зображення слова «свобода», «воля»).
(Слайд№12-гімн)
- Ким написаний гімн? ( поет П.Чубинський, композитор М.Вербицький)
Учитель 1. Крім офіційних атрибутів держави – герба, прапора, гімну,
які презентують нашу країну на міжнародних зустрічах, симпозіумах, змаганнях,
існують ще й народні символи. Їхнє
призначення: збереження і примноження історичної пам’яті народу певної
території.
-
Які ви можете назвати народні символи, за якими наших земляків пізнають і
шанують у всьому світі? ( Учні називають народні символи: хліб-сіль
на вишитому рушнику,червона калина, верба, жито, українська вишивка, бандура). Молодці, а ми відкриває сторінку, що має назву «Наш чарівний, дивний світ!» (Слайд №13)
Існує багато рослин, які українці
використовують як обереги і вплітають їх
у віночки. Кожна дівчинка в Україні
знає, що вінок — це давня українська традиція, яка прийшла з глибини віків.
Віночок завжди був окрасою голівок дівчат, і кожна виплітала його так
майстерно, щоб він був їй до лиця і підкреслював вроду. Майже в усіх народів є
улюблені рослини - символи. Правду каже прислів'я: «Без верби та калини - нема
України»
. Наш народ здавна шанував
квіткові рослини. В Україні квіти завжди сіяли біля хати, попід тином, на
городі поряд із цибулею і морквою. Вся земля українська потопала у квітах.
Мальви діставали стріхи, сині левкої вилися по тину, пишні жоржини нахиляли
голови — квіти пнулися аж за тин, ніби віталися подорожніми.
Представник Музею. Квіти — постійні
супутники нашого життя. Вони буяють на вишитих рушниках, скатертинах, їх
малювали на печах і стінах в хатах.
Засушені квіти клали за
образи, з них робили різні напої, ліки.
Найбільше люблять
вишивати в Україні рушники. Тож не дивно що наші майстрині кохалися у квітах не
лише на землі, а й на полотні. Подивіться на рушник: на ньому стежечкою вишиті
квіточки яблуні й вишні, чорнобривці, ромашки й незабудки, волошки і синій
барвінок.
А ще є квіти на нашому
національному одязі. Квіти на плахті і корсетці символізують доброту, щедрість
душі. А мальви і кучерявий барвінок на рукавах сорочок оберігають людину від
хвороби, злого ока.
Учитель 2. А я пропоную
зараз перевірити, чи добре ви пам’ятаєте прислів’я та приказки нашої
батьківщини. У прислів’ях, приказках, крилатих виразах втілені моральні
цінності українського народу, які живуть сотні років та висвітлюють найвищу
мудрість - як бути Людиною. Відкриваємо сторінку «Скарбниця
народної мудрості» (Слайд №15).
Я буду називати прислів’я, а ви – продовжуйте їх:
·
Хто говорить – сіє,
хто слухає - … (жне)
·
Людина без друзів,
мов їжа … ( без солі)
·
Без верби і калини…
(немає України).
·
Людина без Вітчизни, … (як соловей без пісні).
·
За рідний край… (життя віддай).
·
Та земля мила,… (де мати народила).
·
Шабля ранить
голову, а слово - … (душу)
·
Людина без друзів,
як дерево … (без коріння)
·
Хто людям добра
бажає, … (той і собі має)
·
Всюди добре, … (а
вдома найкраще).
•
Де рідний край, там і рай, а де чужина — ...(там домовина.)
•
Добре тому, хто в своєму .....(дому).
•
Людина без Вітчизни, що соловей без ....(пісні.)
·
• Кожна рослинка на своєму .......(корені росте)
Учитель 1 Ми згадали з вами славетних запоріжських козаків. Про
їхню мужність, силу та спритність склали пісні та легенди. Наша наступна
сторінка «Спортивна».
Ці спортсмени,
яких знає весь світ (Брати Кличко, Андрій Шевченко) прославили Україну, їхні
досягнення у спорті змусили світ зацікавитися нашою країною. В нашому
навчальному закладі навчаються учні, що представляють нашу країнй на
європейських та світових змаганнях:Маринов Максим, Пискун Валерія,Стефанчишина
Анна (секція карате-до), Ананченко Богдан, Стешенко Аліна (самбо, дзюдо, сумо).
Учитель 2. Про нашу українську літературу та її митців , про чудесні
місці нашої рідної неньки України ми говорили на виховних заходах і не раз
будемо повертатися до цієї теми. Лише нагадаю, що в нашому місті проводиться всеукраїнський
Шевченківський фестиваль. Підопригора Людмила, Гончарова Юлія, Топчий Аліна,
Фінько Дар’я – це далеко не повний список призерів
та переможців фестивалю.
Учитель 1: Нам залишилося перегорнути наступну сторінку нашого журналу, яка має назву «Аерокосмічна»(слайд 19)
За
20 років свого існування Державного космічного агентства, Україна отримала визнання
на міжнародній арені Космічних держав і входить до 5 країн від кількості щорічних пусків. Українська
ракета стартують з чотирьох пускових майданчиків і
реалізація
проекту "Циклон-4" дозволила Україні вже у
2013 році здійснювати запуск нових ракето-носіїв
"Циклон-4" з бразильського стартового майданчика Алкантара .
Української
ракети відомі
у всьому світі за їх надійність і можливість виводити космічні апарати на високоточні орбіти. Протягом
більш ніж 20 років проведено близько
130 стартів, українськими
ракетами
для запуску супутників на замовлення 19 країнами
виведено 238
супутників Двигуни
українського виробництва встановлені
на верхній ступені європейської ракети «Вега»,
реалізується спільний з США проект зі створення ракети-носія «Антарекс».
Україна — визнана у світі космічна держава. Вона входить до п'яти
провідних країн на ринку космічних послуг і технологій. До української
ракетно-космічної галузі входять 40 підприємств. Провідним центром серед них є
всесвітньо відоме конструкторське бюро «Південне» та виробниче об'єднання
«Південний машинобудівний завод» у Дніпропетровську. Там створюють та серійно
виробляють ракети-носії, космічні апарати, системи управління, орієнтації і
траєкторних вимірювань. Великими досягненнями українських фахівців стало
створення космічних апаратів «Січ-1», «Океан-О», «АУОС» та «Мікрон», ракетоносіїв «Зеніт-3SL», «Дніпро», «Циклон-3».
Досягнення України в ракетно-космічній галузі дозволили їй разом із США,
Росією та Норвегією взяти участь у спільному міжнародному проекті «Морський старт» для запуску в
Тихому океані космічних супутників різного призначення. Крім того, наша країна
бере участь у міжнародних проектах створенні носіївAntares та VEGA.
Україна, як справжня космічна держава має чималу кількість видатних творців
та теоретиків космонавтики. Її вчені багато зробили для розвитку світової
космічної науки. Зокрема, на Південному машинобудівному заводі в
Дніпропетровську сконструйовано і виготовлено понад 400 штучних супутників
землі. Великий внесок в освоєння космічного простору зробили такі видатні вчені
країни, як С. Корольов, В.Челомей, М. Янгель, Ю. Кондратюк, В. Уткін.
Учитель2.Настала черга
нашої останньої, але не менш важливої сторінки нащого журналу «Україна-єдина та
незалежна країна»(слайд 21)
Учень:
Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна.
Одна від Заходу й до Сходу
Володарка земель і вод -
Ніхто не ділить хай народу,
Бо не поділиться народ.
І козаки, й стрільці січові
За тебе гинули в полях.
У небесах сузір'я Лева
Нам світить на Чумацький Шлях.
Стражденна чаєчко-небого,
Єдині два твої крила.
Виходим, нене, у дорогу,
Аби ти вільною була.
Нехай ніхто не половинить
Твоїх земель, не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на світі в нас одна.
Слово
надається робітнику музея. (проводиться екскурсія у залі, що присвячена
учасникам АТО героям- сватівчанам)
Підсумки уроку.
Учитель 1. (Вчитель запалює свічку пам’яті. Учні
хвилиною мовчання вшановують героїв).
Ніколи не згасне пам’ять і про воїнів АТО, які на
передовій захищають Україну, продовжуючи традиції козаків, українських
дисидентів-правозахисників.
Не
зважаючи на важке сьогодення, з моменту проголошення незалежності у нашій
країні багато чого змінилося на краще. За роки незалежності ми голосно заявили
про себе в ракетобудуванні, ІТ-технологіях медицини, легкій промисловості тощо.
Навіть якщо ці здобутки не завжди відверто позитивні, вони роблять нас кращими
і сильнішими.
Ми змінюємося разом
із нашою країною:
Ø Ми підтвердили власну незалежність, самостійну націю
(сьогодні важко знайти іноземцяі, який би не знав, що Київ – столиця України)
Ø Ми зрозуміли свої права і не боїмося їх захищати
Ø Ми зрозуміли, що таке патріотизм
Ø Ми українізуємося
(говорити української модно)
Ø Ми зрозуміли, що таке героїзм
Ø Ми знаємо, що таке втрати
Ø Ми навчилися вчитися (За оцінками ЮНЕСКО Україна
входить в десятку країн з найвищем рівнем грамотності)
Ø Ми розвиваємо власну літературу(В Україні за роки
незалежності сформувалася ціла генерація талановитих письменників)
Ø Ми стали більше подорожувати рідною країною
Ø Ми навчилися цінувати комфорт
Ø Ми почали вірити
Ø Ми знаємо ціну слова
Ø І цим усім ми пишаємося!
Формуйте у собі риси справжньої Людини, громадянина, патріота. І тоді
Вашими справами і вчинками буде пишатися наша Україна.
Список
використаних джерел:
1.
Верховець В.М. Світочі України. – Х.: «Торсінг
Плюс», 2010.
2.
Години спілкування. 5-8 кл. – Х.: Видавнича група
«Основа», 2013.
3.
Гусак С.В. Легендарні постаті України. – Х.:
«Торсінг Плюс», 2009.
4.
Із народної криниці. Посібник для закладів освіти та
культури. / Автор-упорядник Л.А. Сердунич, Городок, 2011.
5.
Кращі позакласні заходи. Учитель року. Вип.2. / Укладач
Є.І. Науменко. – Х.: Видавнича група «Основа», 2008.
СЦЕНАРІЙ
ДО ДНЯ МИРУ
Тема:
"Урок Миру і дружби" Форма проведення: гра - тренінг.
Мета: формування у учнів І – их курсів понять:
"дружба", "взаємодопомога". Виховання доброзичливого
ставлення один до одного.
Очікувані результати: • Засвоєння інформації
про День Миру; • Формування понять: «дружба»; «доброта». • Оволодіння навичками
колективної роботи; взаємодопомоги у вирішенні проблем.
Пристрої та матеріали: - аркуші білого паперу,
клейка стрічка, клей, олівці; - мультимедійний проектор; - маленькі зображення
сонця, хмарок, квітів, посмішок, сердець, крапельок із білого паперу, малюнок
грозової хмари, лист ватману із зображенням забрудненого океану; - картки з
текстом;
Хід заняття:
Ведучий. Дорогі друзі, присутні, гості
сьогодні ми будемо обговорювати одну з найважливіших тем – тему миру і дружби.
Перш ніж розпочати розмову, я попрошу кожного з вас доповнити незавершені
речення. В кінці нашої зустрічі ми порівняємо, чи змінилася ваша думка на тему
миру і дружби. Цілком ймовірно, що ви відкриєте для себе щось нове, поглянете
на свої відносини з друзями з іншого боку, відкриєте в цих відносинах щось
нове…
(Учасникам
зустрічі роздаються картки з початком речення)
•
Друг це той, хто...
• Мир - це...
•
З другом я часто...
• Приятель і друг не зовсім одне й те саме,
бо...
• З другом можна...
•
Я товаришую з… тому що...
(Учасники
заходу продовжують фрази. По закінченні роботи відкладають картки на край столу
до кінця заходу)
Ведучий. Чому люди святкують День Миру? Для
більшості людей планети Земля мир – це повсякденна реальність. На наших вулицях
безпечно, ви ходите до навчального закладу. Там, де уклад суспільства міцний,
безцінний дар миру може ніхто особливо й не помічати. Та чи всі діти на Землі
живуть добре і щасливо? Для багатьох людей у сучасному світі спокійне життя —
це лише казкова мрія, багато дітей страждають, вони не мають сім'ї, але мають
багато горя. Для них, насамперед, і існує день Миру. В 1982 році, в своїй
резолюції Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день миру (International
Day of Peace) як день глобального припинення вогню і відмови від насильства. С
тих пір свято, яке відзначається 21 вересня, залучило мільйони людей, охопивши
багато країн та регіонів. Цей день закликає людей не тільки замислитися про
мир, а й зробити щось заради нього.
Ведучий.
Давайте разом подумаємо, чим ми можемо допомогти цим дітям. Яким би ви хотіли
бачити світ, і що можна зробити, щоб світ став кращим? З чого почати? З чого
взагалі все починається? Наприклад, у кожного з нас є руки. Що ми можемо зробити
цими руками? (писати, навчатися у навчальному закладі, допомагати вдома, грати
на музичних інструментах, їсти, малювати, тощо)
Ведучий. Ми можемо робити руками багато
хорошого. Але чому трапляється, що люди починають робити своїми руками погане:
беруть в руки зброю, створюють бомби? Тому, що в голову приходять погані думки.
Все в світі залежить від того, про що ми думаємо, які у нас думки. Чому так
відбувається? Може тому, що люди не уміють дружити? Вони не знають, що таке
дружба та мир? Навіщо потрібна дружба?
За допомогою вправи «Моя думка» , ви можете
висловити свою точку зору на це питання.
Тренінг
«Моя думка» З протилежних сторін кабінету висять два плакати: «Дружба у групі
не потрібна ?" «Дружба у групіі потрібна ?»
(Учням пропонується визначити свою позицію і
стати біля того плакату, який відповідає їхній точці зору з цього питання.)
Мозковий штурм "Вислови свою думку"
«Дружба – це...".
(Учасникам зустрічі пропонується відповісти на
питання, що означає "дружба", навіщо вона потрібна людям? Усі
відповіді записуються на плакаті. Ведучий резюмує і дає визначення поняттю
"дружба", навіщо потрібна дружба людям?)
ДРУЖБА - є одним із видів особистих відносин,
індивідуально - вибіркова, вільна і заснована на взаємній симпатії. Друзі
допомагають один одному самовіддано, "не у службу, а у дружбу".
Дружба - відносини, які тримаються на вірності, взаємодопомозі, відвертості й
довірі.
Ігрова вправа "Знайди собі
подібного".
Крок 1. Учасники стають в коло. Ведучий
просить їх закрити ваших очі і не розмовляти один з одним. Ведучий прикріплює
їм на спини маленькі малюнки (сонечко, хмаринка, квітка, серце і один малюнок
грозові хмари).
Крок 2. Ведучий дає завдання дітям: «знайти
собі подібного» і зайняти свої місця за столами. Розмовляти при цьому не можна.
Крок 3. Учні визначають, за який стіл вони
сядуть.
Крок 4. Ведучий звертає увагу дітей на те, що
один учень залишився і задає йому запитання: "Як почуває себе той, хто
залишився поодинці, без друзів?". Питання для обговорення:
1.
З якими труднощами ви зіткнулися під час виконання цієї вправи?
2. Ви могли б впоратися без допомоги та
підтримки?
3. Чи ви хочете допомогти світу? Ведучий. Ми
можемо допомогти світу? Щоб зробити це, ми завжди повинні пам'ятати про усе
добре, що в нас є, використовувати це у своєму житті, у своїх словах і вчинках,
дарувати добро тим, хто поруч з нами. Довіряти один одному. Надавати допомогу і
знати, що ви комусь потрібні.
Енергізатор «Я – зірка»
. Звучить тихо легка музика.
Ведучий. Сядьте зручніше і заплющіть очі.
Зробіть два глибоких вдихи і видихи. Уявіть, що над вами висить золота зірка.
Це – ваша зірка. Вона піклується, щоб ви були щасливими. Відчуйте її тепло.
Уявіть, що ви теж випускаєте промінці ясного світла і це світло іде до всіх
дітей у класі. Тепер надішліть своє світло людям, яких немає у цій кімнаті:
батькам, знайомим, друзям. Попрощайтеся з зіркою і розплющіть очі.
Давайте пограємо у гру «Ланцюжок побажань» Гра
«Ланцюжок побажань»
.
(Перший учень кожного ряду отримує картку із зображенням голуба . За сигналом
ведучого діти передають картку на інший кінець ряду. Потім картка повертається
назад, але з гарними побажаннями до того, кому вона передається).
Ведучий: - Вийшло?
Учні : - Не дуже.
Ведучий. Важко було? Чому це сталося? Можливо
тому, що ми не виявляємо наші найкращі якості кожного дня. Давайте робити це
частіше. Тоді ми дійсно зможемо щось подарувати світові. Світ величезний. Кожен
з нас є невеличкою частинкою земної кулі. Якщо кожна частинка буде чистою і
доброю, то на Землі усе буде чистішим. Ми це зараз спробуємо зобразити наочно.
Гра «Мій внесок у справу миру». (На дошці
вивішується ватман із зображенням брудного океану. Або карта світу Учням роздаються аркуші білого паперу
у формі маленьких крапельок. Кожному пропонується написати свої побажання, що б
він хотів би подарувати світу. Крапельки прикріплюються до зображення океану.)
Ведучий. Наш океан став набагато чистішим,
хоча ще залишилися темні плями. А це означає, що треба і надалі продовжувати
дарувати світу добро і усе хороше. У Світі без миру, дружби і взаєморозуміння
не прожити. Це повинен розуміти кожен і йти з цією думкою по життю.
Потрібен мир – тобі й мені
І всім на світі дітям!
Не тільки вранці навесні
Нехай нам сонце світить.
Потрібен мир, трава в росі
,
Усміхнений нащадок.
Потрібен мир усім-усім,
Отриманий
у спадок.
Ведучий. Підсумуємо нашу зустріч.
- Які результати нашої зустрічі?
- Як ви почували себе під час роботи?
- Взаємодія в межах групи допомагала чи
перешкоджала вам?
- Що нового про дружбу і мир ви дізналися у процесі
роботи?
Чи змінилося ваше ставлення до тих записів,
які ви зробили на початку виховної години?
Пропоную знову дописати початі фрази:
• Друг це той, хто... •
Мир - це... •
З
другом я часто...
•
Приятель і друг не зовсім одне й те саме, бо...
•
З другом можна... •
Я
товаришую з… тому що...
Показ
презентації «21 вересня – Міжнародний День Миру».

Немає коментарів:
Дописати коментар